Irisbus Iveco

Iveco Czech Republic, a.s.

Kalendář

Statistika

Arway 12M

Arway 12M

Informace

Světovou premiéru nového meziměstského autokaru Arway uspořádala společnost Irisbus dne 29.9. 2005 v Turíně.

Arway je určen pro dálkovou meziměstskou a linkovou dopravu. Tento model je prvním z nové řady vozidel Irisbusu, které mají postupně nahradit starší typy autobusů vybavených motory Euro 3 a zároveň se jedná o první model Irisbusu, jež má zastavěnou pohonnou jednotku splňující emisní normu Euro 4.

Arway je důkazem, že Irisbus klade na pohodlí cestujících i na komfortní řešení pracoviště řidiče velký důraz. Pro model Arway jsou charakteristické nízké provozní náklady, optimální spotřeba, zvýšené úsilí o ochranu životního prostředí i vysoká provozní spolehlivost a bezporuchovost.

Aby si mohli všichni cestující bez rozdílu užívat přátelské cestovní atmosféry, nabízí Arway zdvižnou rampu, kterou jistě ocení osoby se sníženou pohyblivostí. Tato rampa je součástí plošiny, která se nachází proti středním dveřím. S ohledem na zajištění zvýšené bezpečnosti cestujících byly při vývoji Arwaye dodrženy ty nejpřísnější bezpečnostní normy a předpisy.

Pracoviště řidiče je nejenom funkční, ale vyznačuje se i vysokým uživatelským pohodlím. Řada funkcí s nastavitelnými parametry v závislosti na tělesné stavbě řidiče je zárukou jeho pohodlí při řízení vozidla.

TECHNICKÉ ÚDAJE
Délka 11 991 mm
Šířka 2 550 mm
Výška (bez klimatizace) 3 395 mm
Celková hmotnost 18 000 kg
Počet míst k sezení 55, 53, 51, 49

POHONNÁ JEDNOTKA
Motor Iveco cursor 8, Euro 4
Max. výkon 243 kW (330k) při 2 050 ot/min
Kroutící moment 1 500 Nm při 1 125 - 1 600 ot/min
Převodovka ZF 6S.1600
- mechanická, šestistupňová s posilovačem řízení
Žádné komentáře
 
By Ruty