Irisbus Iveco

Iveco Czech Republic, a.s.

Kalendář

Statistika

Citelis 12M

Citelis 12M

Informace
Úkolem městského autobusu z konstrukční dílny Irisbusu, který nese obchodní název Citelis, je dát uspokojivou odpověď na veškerá očekávání v oblasti veřejné dopravy. Nástup Citelisu svědčí o novém přístupu k vývoji vozidel určených pro městskou dopravu. Tento model je výsledkem snahy o dokonalý design, vytvoření přátelského prostředí, spolehlivosti a bezpečnosti.

Citelis je autobus, který se vyznačuje citlivým přístupem k životnímu prostředí, což se v praxi vyznačuje nízkou hlučností a zvýšenou ochranou atmosféry před nežádoucími emisemi.
K vytříbenému stylu vozidla přispívá i nové pojetí prosklených ploch, které byly zpracovány tak, aby umožňovaly lepší viditelnost a působily odlehčeným dojmem. Vnitřní architektura vozu byla koncipována tak, aby cestujícím umožnila naprostou volnost pohybu. Pohodlí a přátelská atmosféra jsou umocněny výbavou střechy, dvojitě prohnutými přídržnými tyčemi, dělícími příčkami, které upoutají svým vysoce moderním designem a esteticky provedenými pohodlnými sedačkami. Celkový dojem pak doplňují zaoblené tvary interiéru.

Tento model nabízí možnost vybavit vozidlo tak, aby bylo plně přístupné i pro osoby se sníženou pohyblivostí. Byla odstraněna stoupání a klesání podlahy, vůz je vybaven nájezdovou rampou pro invalidní cestující a funkcí naklánění ke straně při zastavení.

TECHNICKÉ ÚDAJE
délka 11 990 mm
šířka 2 500 mm
nejvyšší výška 2 979 mm
celková max. hmotnost na přední nápravu 6 500 kg
celková max. hmotnost na zadní nápravu 11 500 kg
nástupní výška u předních dveří 320 mm
nástupní výška u středních a zadních dveří 330 mm
počet míst k sezení 28 až 32
počet míst k stání 65 (dle výbavy)

POHONNÁ JEDNOTKA
motor Iveco Cursor 8 (EURO 4)
max. výkon 180 kW při 1 850 ot/min
kroutící moment 1 100 Nm při 1 080 ot/min
automatická převodovka Voith nebo ZF
- ovládání převodovky 3tlačítkovým, 5tlačítkovým nebo 6tlačítkovým voličem

Žádné komentáře
 
By Ruty