Irisbus Iveco

Iveco Czech Republic, a.s.

Kalendář

Statistika

City Bus 12M

City Bus 12M

Informace
Městský autobus City bus patří do řady nízkopodlažních městských autobusů, které slouží k přepravě osob ve městech a přidružených aglomeracích. Nízkopodlažní City bus je výsledkem dlouholetých vývojových prací francouzských konstruktérů a je velice oblíben díky dokonale propracované, ergonomii interiéru. Moderně a elegantně působí i vnější vzhled autobusu.

V autobusu City bus 12M je 30 míst pro sedící cestující a 69 pro stojící cestující. Sedadla jsou skořepinová, plastová, látkou čalouněná a jsou konstruována a rozmístěna tak, aby odpovídala použití v městském provozu. Cestující mohou do vozu vstupovat třemi prostornými dvoukřídlými dveřmi, které se otevírají dovnitř vozu a jsou elektropneumaticky ovládané z místa řidiče. Rozjezd vozu při otevřených dveřích je blokován a všechny dveře jsou s ohledem na bezpečnost cestujících jištěny reversibilními ventily. Přední, střední i zadní dveře jsou bez schodů, v nástupním prostoru proti středním dveřím je plošina určená zvláště pro přepravu kočárků či vozíků invalidních osob. Pohodlí a prostor pro cestující jsou u těchto modelů samozřejmostí.

Sedadla použitá v City busu plní například předpis EHK 17, určující pevnost sedadel včetně pevnosti sedadla řidiče a jejich ukotvení.

TECHNICKÉ ÚDAJE
délka 11 990 mm
šířka 2 500 mm
výška 2 979 mm
celková max. hmotnost na přední nápravu 6 500 kg
celková max. hmotnost na zadní nápravu 11 500 kg
pohotovostní hmotnost 11 200 kg
nástupní výška u předních a zadních dveří 320 mm
nástupní výška u zadních dveří 330 mm
počet míst k sezení 30+1
počet míst k stání 69

POHONNÁ JEDNOTKA
motor Iveco Cursor 8 (EURO 3)
max. výkon 213 kW při 2 050 ot/min
kroutící moment 1 100 Nm při 1 080 - 1 800 ot/min
převodovka Voith D 851.3
- třístupňová, plně automatická s vestavěným hydraulickým retardérem

Žádné komentáře
 
By Ruty