Irisbus Iveco

Iveco Czech Republic, a.s.

Kalendář

Statistika

Crossway 12.8M

Crossway 12.8M

Informace
Naprostou novinkou na trhu meziměstských autokarů je Crossway. Je výsledkem nové technologie, vysoké kvality, spolehlivosti a nápaditosti.

Linkový vůz Crossway klade důraz především na bezpečnost. Také proto byl Crossway koncipován, stejně jako celá výrobková řada Irisbusu, v souladu s nejpřísnějšími evropskými normami. Na exponovaných místech je vybaven tříbodovými bezpečnostními pásy, ostatní sedadla cestujících jsou vybavena dvoubodovými bezpečnostními pásy.

Antikorozní ochrana karosérie linkového vozu Crossway se provádí spojením chromového povrchu a namáčením v kataforéze.

Zcela nový je i interiér vozu, který navozuje pocit harmonie a vyváženosti, a to především díky dokonalé propracovanosti každého detailu. Dokonale sladěny jsou barvy podlahových krytin, design obložení bočních stěn a stropu, nový tvar sloupků a madel, nová koncepce střechy a zcela nové řešení úložného prostoru na zavazadla.

Velmi důležité je samozřejmě pohodlí řidiče. Vůz je vybaven řadící pákou s pneumatickým posilováním (na přání zákazníka je dodávána automatická převodovka). Řidič má k dispozici v sériové nabídce také široké zpětné zrcátko s rozšířeným úhlem vidění, doplňující úložný prostor na bočním pultu, odnímatelný nosič zavazadel, ventilátory zabudované do palubní desky, ukazatele vnější teploty a sluneční clonu.

TECHNICKÉ ÚDAJE
délka 11 995 / 12 760 mm
šířka 2 550 mm
výška (bez klimatizace) 3 395 mm
celková hmotnost 18 000 kg
počet míst k sezení 53, 49 / 57, 53

POHONNÁ JEDNOTKA
motor Iveco Tector 6, Euro 4
max. výkon 220 kW při 2 500 ot/min
kroutící moment 1050 Nm při 1 250 - 1850 ot/min
převodovka ZF S6.1200
- mechanická, šestistupňová

Žádné komentáře
 
By Ruty